SIEĆ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI EKOLOGICZNYCH W ZDUNSKIEJ WOLI

Nasze przedszkole jako placówka promująca od dłuższego już czasu zachowania proekologiczne przystapiło do Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli.

Koordynatorkami programu w naszym przedzszkolu są Panie Alicja Woźniak oraz Ewelina Majkowska.

Zduńskowolska Sieć Szkół i Przedszkoli Ekologicznych liczy 13 placówek członkowskich. Są to:

1. Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej – placówka przewodnicząca Sieci
  2. Publiczne Przedszkole nr 7 "Pod Zielonym Semaforem"
  3. Publiczne Przedszkole nr 2 "Tęczowe Przedszkole"
  4. Publiczne Przedszkole nr 3
  5. Publiczne Przedszkole nr 6 z Odziałami Integracyjnymi
  6. Publiczne Przedszkole nr 9
  7. Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Akademia Malucha"
  8. Szkoła Podstawowa nr 2
  9. Szkoła Podstawowa nr 6
  10. Szkoła Podstawowa nr 7
  11. Szkoła Podstawowa nr 9
  12. Szkoła Podstawowa w Czechach
  13. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach

Sieć Szkół i Przedszkoli Ekologicznych Powiatu Zduńskowolskiego posiada już swoje logo.  Logo to zostało wybrane spośród 7 różnych projektów, drogą głosowania przez koordynatorów Sieci w poszczególnych placówkach należących do niej. Każda z placówek, jak i nasze przedszkole posiada jedną tablicę, która  umieszczonyna zostanie na budynku przedszkola, a druga będzie naszym „znakiem rozpoznawczym” podczas wszelkich działań i wydarzeń społecznych podejmowanych w ramach pracy Sieci.