Jesteś tutaj: Start / O placówce

O placówce

Publiczne Przedszkole nr 9 „Pod Planetami” w Zduńskiej Woli wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Nasza placówka pracuje w systemie dziesięciogodzinnym z pełnym wyżywieniem: śniadanie, obiad (I i II danie podawane o dwóch różnych porach), podwieczorek. Proponujemy zdrowe, smaczne posiłki, z dużą ilością warzyw i przekąsek.

W placówce funkcjonują cztery oddziały po 25 dzieci: Wenus, Mars, Ziemia, Uran, oraz jeden dwudziestoosobowy - Słońce. Dysponujemy nowoczesnym, parterowym obiektem, z kolorowymi salami, łazienkami, salą wielofunkcyjną wyposażoną w różne przybory. Wszystkie sale dydaktyczne mają multimedia, dwie sale dla 6 i 5 - latków posiadają tablice interaktywne do codziennych zajęć obowiązkowych. Każda z sal jest wyposażona w oczyszczacz powietrza, 2 z sal posiadają rolety zewnętrzne w oknach.

Dzieci rozwijają talenty w kołach zainteresowań: badawczym, plastycznym, muzyczno-ruchowym. Oferujemy wysoki poziom nauczania, wychowania i opieki, gwarantujemy bezpieczeństwo dzieci (domofon, monitoring). W przedszkolu prowadzona jest nauka języka angielskiego (nieodpłatnie) oraz rytmika. Dzieci uczestniczą w cyklicznych zajęciach eksperymentalnych prowadzonych przez C.E. Atom, audycjach muzycznych, oraz wprogramie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Wielokrotnie gościmy przedstawicieli różnych form twórczości artystycznej dla dzieci, od teatrzyków kukiełkowych, aż po warsztaty bębniarskie. Nasi wychowankowie biorą udział w różnego rodzaju konkursach i innych formach aktywności dzieci organizowanych na terenie miasta, powiatu osiągając sukcesy, czego dowodem są dyplomy eksponowane w przedszkolu.

Organizujemy wiele imprez i uroczystości z czynnym udziałem rodzin dzieci, m.in.:

• festyn rodzinny,
  • spotkania wigilijne,
  • bal karnawałowy,
  • pasowanie na przedszkolaka,
  • Dzień Kosmosu,
  • Dzień Babci i Dziadka,
  • Dzień Matki.

Jesteśmy organizatorem międzyprzedszkolnych konkursów:

• "Mam Talent Junior",
  • Konkurs logopedyczny,
  • kulinarny,
  • platyczny.

Bierzemy aktywny udział w ogólnopolskich  i lokalnych akcjach charytatywnych: ,,Góra Grosza”, ,,Szlachetna paczka”, corocznie zbieramy akcesoria oraz karmę dla zwierząt  i odwiedzamy schronisko w Czartkach.

Organizujemy też wiele innych wycieczek na terenie miasta i poza nim np. Ceramilandia, Łodź - teatry, Dinopark w Kołacinku, Zoo w Borysewie i w Łodzi. Specjalizujemy się w profilu ekologiczno-zdrowotnym.   W naszym przedszkolu nacisk położony jest na budowanie świadomości ekologicznej i zdrowotnej dzieci oraz ich samodzielność.

Od trzech lat prowadzimy ogólnopolskie programy zdrowotne tj. "Akademia zdrowego przedszkolaka", "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" W roku 2017 przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu "Optymistyczne przedszkole". Należymy również do Zduńskowolskiej sieci szkół  i przedszkoli ekologicznych. W roku szkolnym 2014/2015 nasza placówka zdobyła (jako jedyna w województwie wśród przedszkoli) Certyfikat Jakości Żywienia oraz Aktywności Fizycznej.

W ramach pomocy psychologiczno pedagogicznej prowadzone są zajęcia logopedyczne, zajęcia z psychologiem, zatrudniamy także nauczyciela wspierającego (oligofrenopedagogika rewalidacja) pracującego z jednym z naszych przedszkolaków. Posiadamy duży, nowoczesny plac zabaw z urządzeniami najwyższej jakości, zapewniającymi bezpieczeństwo dzieci.

W maju 2018r. napisaliśmu projekt i przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez Wojewódzki fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na " Ekopracownię pod chmurką".