Program „Wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności w Publicznych Przedszkolach Miasta Zduńska Wola”

Nasze przedszkole otrzymało dotację z Europejskiego Funduszu Społecznego na  pomoce naukowe i dydaktyczne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego  „Wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności w Publicznych Przedszkolach Miasta Zduńska Wola” .

Program będzie realizowany od stycznia 2019 roku do końca 2020 roku.

Głównym celem projektu jest stworzenie w naszym przedszkolu warunków równych szans edukacyjnych dla dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością oraz ograniczenia barier i dysproporcji w dostępie do usług edukacji przedszkolnej.
W ramach projektu przedszkole wzbogaci się o specjalistyczne pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny (laptop, magiczny dywan, itp.).

W planie jest dokształcenie nauczycieli w zakresie pedagogiki specjalnej i umiejętności cyfrowych.

Pojawi się też oferta edukacyjna i specjalistyczna umożliwiająca dzieciom z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez wyrównanie ich deficytów wynikających z niepełnosprawności (hipoterapia, logopedia, integracja sensoryczna, zajęcia z psychologiem, gimnastyka korekcyjna).

Projekt nr RPLD.11.01.01-10-0016/18 pn. „Wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności w Publicznych Przedszkolach Miasta Zduńska Wola” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

TYGODNIOWY HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Lp.

Nazwa zajęć